„Mascus” padomi par drošību

„Mascus” padomi par drošību

Nav tādas biznesa nozares, kurā nebūtu cilvēki, kas mēģina iedzīvoties vai apkrāpt citus. Mascus dara visu iespējamo, lai apkarotu mēģinājumus veikt krāpnieciskas darbības un aizsargātu savus lietotājus un klientus.

Liela daļa no šī dokumenta ir paredzēta, lai informētu lietotājus par riskiem un to personu izmantotajiem paņēmieniem, veidiem un metodēm, kas cenšas nodarīt kaitējumu lietotājiem, un arī atgādināt mūsu lietotājiem, lai veic piesardzības pasākumus.

Šis dokuments aptver sekojošus jautājumus:

Vispārīgi drošības norādījumi par pirkšanu un pārdošanu, izmantojot „Mascus”

Vispārīgi norādījumi par drošību tehnikas / aprīkojuma piegādes un pirkuma laikā

Citi krāpšanas veidi

Piezīme par „Mascus” iesaistīšanos veiktos darījumos
Piezīme par citiem krāpšanās paņēmieniem un metodēm
„Mascus” tiešā palīdzība, ja ir aizdomas par krāpšanu: „Mascus” kontaktinformācija un atgriezeniskās saites veidlapa

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vispārīgi padomi par drošību tehnikas / aprīkojuma piegādes un pirkuma laikā

Skaidras naudas vai bankas pārskaitījums:

Pat ar skaidras naudas pārvedumu jūs varat kļūt par krāpšanas upuri:

Parasta krāpšanas paņēmiena piemērs:

Par nelielu avansa maksājumu pārdevējs patur tiesības, ka jūs būsiet vienīgais tehnikas pircējs. Parasti šīs tehnikas cena ir diezgan zema. Kā drošības līdzekli (avansa maksājums) „pārdevējs” pieprasa daļu no pirkuma cenas pārskaitīt uz personas kontu, kurai pircējs uzticas.
Kā apstiprinājumu pārvedumam pircējam jāpasaka pārdevējam summa, ko viņš ir pārskaitījis, un konta turētāja vārds. Tad „pārdevējs” izņem naudu ar viltotu ID un dokumentiem. Šāds krāpšanas veids ir iespējams, ja maksājat ar skaidras naudas pārvedumu (piemēram, „Money Gram”, „Western Union”, „Escrow”) un bankas pārskaitījumu.

Informācija un dokumenti par tehniku vai aprīkojumu un krāpnieciskā pārdevēja ID ir nepatiesi.

Tādēļ Mascus iesaka:

Nekādā gadījumā nedodiet svarīgu bankas informāciju svešiniekiem.
Skaidras naudas pārvedums radiniekiem vai draugiem nevar pasargāt jūs no krāpšanas.

Turklāt elektroniski nosūtīti dokumenti (piemēram, ieskanētas un pa pastu vai e-pastu nosūtītas iekārtas tehniskās pases, apliecības utt.) nekad nav pilnīgs pierādījums pārdevēja identitātes tehnikas īpašumtiesību īstumam.

Mascus nav iesaistīts nevienā lietotāju darījuma vai pārdošanā. Mascus netiek informēts par to, kurš un no kā iegādājas tehniku. Visi nosacījumi un vienošanās, noslēdzot pirkuma darījumu, tiek veiktas tikai starp pārdevēju un pircēju. Mascus nav informācijas vai resursu, lai pārbaudītu vai garantētu pārdevēja kredītspēju vai īstumu. Ja jūs kādreiz saņemat informāciju vai dokumentus, ka Mascus garantē konkrēta pārdevēja kredītspēju vai īstumu, šī informācija ir viltota. Šajā gadījumā nekavējoties sazinieties ar mums.

Tādēļ nekad nemaksājiet avansā.

Jūsu privātā informācija:

Mascus pieprasa konkrētus bankas vai kredītkartes datus, ja jums ir konts un jūs vēlaties maksāt par reklāmu. Tas netiks pieprasīts pēc tam, ne caur e-pastu, telefonu, faksu vai citādā veidā.

Nekādā gadījumā nedodiet savu lietotāja vārdu vai paroli svešiniekiem!

Esiet uzmanīgs ar čekiem!

Pārdevēji arī var kļūt par krāpšanas upuriem!

Pārdevēji bieži tiek muļķoti darījumos ar nenodrošinātiem čekiem. Tādēļ nekad nepieņemiet maksājumus ar čekiem.

Ja kāds jums kā pārdevējam nosūta čeku (pārsvarā no ārzemēm) un summa uz čeka ir lielāka par norunāto pārdošanas cenu, jūs varat pieņemt, ka tas ir krāpšanas mēģinājums.
Krāpšanas mērķis ir tāds, ka kļūdas dēļ jums jāatmaksā starpība atpakaļ uz pircēja bankas konta! Pēc tam jūs atklāsiet, ka čeks ir zagts vai viltots.

Parasti šāda veida čeki nepamanīti iziet pirmo pārbaudes posmu. Tikai vēlāk tiek atklāts, ka tas ir nesegts vai zagts čeks. Lielākie zaudējumi šādā gadījumā tiek radīti pārdevējam, kurš ne tikai šad un tad zaudē kompensēto starpību, bet arī pārdoto un piegādāto tehniku vai aprīkojumu.

Viltoti / neīsti „aizdomīgi” e-pasti, kas pazīstami arī kā „pikšķerēšana”

Diemžēl ir iespējamas arī viltotas e-pasta adreses:

Ja lietotājs Mascus portālā meklē tehniku vai aprīkojumu, Mascus nepieprasa nekādu privātu vai konfidenciālu informāciju (kredītkaršu numurus, utt.). Tas pats attiecas uz e-pastiem, telefona un faksa numuriem: Mascus personāls nejautās jums konfidenciālu informāciju.
Ja jūs saņemat no Mascus pieprasījumu sniegt privātu, klienta, bankas, kredītkartes vai citu konfidenciālu informāciju, uzskatiet to par krāpšanas mēģinājumu.
Sazinieties ar mums, izmantojot oficiālo telefona numuru vai kontaktinformāciju vietnē Mascus Latvija. Nepieprasiet apstiprinājumu izmantojot e-pastā, telefona zvanā vai faksā sniegto kontaktinformāciju.

Nekādā gadījumā nekopējiet tehnikas pasi vai dokumentus svešiniekiem. Šī informācija var būt paredzēta krāpšanai.

Par „tresta pakalpojumu vai kontiem” – zināmi arī kā „darījuma pakalpojumi”

Mascus portālā nav tādu darījuma pakalpojumu vai kontu kā maksājuma metodes, ko pircējs vai pārdevējs varētu izmantot. Nav arī tādu tirgotāju vai pārdevēju, ko Mascus ir paziņojis vai apstiprinājis kā Mascus apstiprinātus vai pārbaudītus tirgotāju vai pārdevējus (tā sauktie „Apstiprinātie biedri” vai citi).
Mascus neizsniedz apliecības vai rekomendācijas par pārdevējiem vai tirgotājiem, lai veiktu skaidras naudas pārvedumus.
Mascus nesniedz garantijas vai apdrošināšanu pret krāpšanas riskiem, kaut ko pērkot vai pārdodot.

uz augšu>>

Vispārīgi padomi par drošību, tehnikas vai aprīkojuma piegādes laikā:

Satikšanās ar pārdevēju:

Ja satiekaties ar pārdevēju/tirgotāju, ko nepazīstat, vienmēr esiet uzmanīgs:

Nekad neņemiet līdzi naudu vai čekus (norunātās pārdošanas cenas apmērā) uz vietu, kur grasāties tikties ar pārdevēju, sevišķi ja tā ir attāla vieta, kur nav citu cilvēku. Ja norunātā tikšanās vieta liekas bīstama, vienojieties par citu, drošāku vietu.

Ja mašīnas vai automašīnas pārdevēja identitāte nesakrīt ar īpašnieka identitāti:

Ja pārdevējs nav tā pati persona, kas norādīta kā īpašnieks tehnikas tehniskajā pasē, pieprasiet parādīt īpašnieka izsniegtu pilnvaru! Tam piederošā tehnika/papildaprīkojums, kā arī dokumenti var būt zagti un īpašnieks nezina, ka viņa tehnika/papildaprīkojums tiek pārdota.

Jūsu pirktās automašīnas, mašīnas vai aprīkojuma identitāte:

Pirms pirkšanas vienmēr pārbaudiet automašīnas ID! Mašīnas/automašīnas ID jāatbilst līgumā norādītajai ID. Mašīnas sērijas numurs ir norādīts uz plāksnēm vai uzspiests uz šasijas detaļām. Pārliecinieties, ka šis numurs atbilst sērijas numuram uz dokumentiem! Ja Jums ir šaubas, pārliecinieties pie mašīnas ražotāja. Pretējā gadījumā varat nopirkt automašīnu, kas izskatās tieši kā tā, kas norādīta līgumā, bet var būt zagta.

Digitālie spidometri:

Digitālie spidometri var tikt pārveidoti, lai palielinātu tehnika cenu. Ja apšaubāt skaitītājā parādīto kilometru skaitu, aizvediet tehniku pie neatkarīga inspektora, lai pārbaudītu, vai skaitītāja rādījums ir samazināts.

Testa braucieni:

Ja esat pārdevējs, vienmēr esiet modri testa braucienu laikā! Pretējā gadījuma pircējs var nozagt automašīnu, pat ja „pircējs” atstāj savu pasi vai ID kā drošības līdzekli. Šie dokumenti var būt zagti vai viltoti!

Dokumenti testa braucienu laikā:

Pārbaudes procesā, ja esat pārdevējs, jums jābūt nepieciešamajiem dokumentiem par tehnikas vai papildaprīkojuma kā pierādījumam savam klientam, bet nekad neņemiet šos dokumentus (sevišķi tehnikas tehnisko pasi) sev līdzi testa braucienā ar „pircēju”. Atstājiet tos drošā vietā.

Esiet uzmanīgs ar maza izmēra drukāto tekstu pirkuma līgumā

Izlasiet tekstu līgumā, kas ir ar maziem burtiem. Jāizvairās no cenas noteikumiem, kas paļaujas uz ārēju pārbaudi, nosakot novērtējuma summu!

 

Pirkuma līgumā minētais papildus aprīkojums un piederumi:

Vienmēr pārliecinieties, ka viss dārgais papildus aprīkojums (piemēram, radio, CD atskaņotājs, skaļruņi vai stīpas, kausi) ir norādīti pirkuma līgumā. Tas ir sevišķi svarīgi, ja piegāde tiek būtiski kavēta!

Esiet uzmanīgs ar viltotām piegādes vai nosūtīšanas apliecībām:

„Pārdevējs” var sazināties ar pircēju pēc mutiski norunāta darījuma, lai apstiprinātu, ka viņš ir nosūtījis preci. Viņš to apstiprina ar transporta uzņēmuma (piem., DHL) nosūtīšanas pasūtījuma apstiprinājumu/garantiju, kas nosūtīts pa faksu, ieskanēts, nosūtīts pa e-pastu vai pastu. Viņš prasa pircējam pārskatīt visu vai daļu summas. Prece tā arī nepienāk, jo tehnika, tās dokumenti, kā arī nosūtīšanas garantija patiesībā neeksistē. Tie ir viltoti! Vienmēr klātienē pats pārbaudiet tehniku, lai jūs zinātu, ka tā eksistē. Pats pasūtiet preču pārvadājumu no transporta uzņēmuma, kam uzticaties, un saņemiet šīs transporta uzņēmuma apstiprinātu nosūtīšanas garantiju. Pārbaudiet, vai piegādātā prece ir tā, ko pasūtījāt! Ja iespējams, esiet klāt pie nosūtīšanas.

uz augšu>>

Citi krāpšanas veidi:

Krāpšana pa telefonu:

Potenciālais „pircējs” interesējas par jūsu reklāmu un prasa, lai jūs atzvanītu viņam/viņai. Šis numurs ir paaugstinātas maksas telefona numurs! Jums liks uzgaidīt un, neko nezinot, jūs maksāsiet viņiem par neko. Tādēļ nekad neatzvaniet, ja numurs sākas ar 0190, 0900, 0137, 0138, 0800, 0900 vai tamlīdzīgi.

Eksporta saraksta krāpšana:

Potenciālais „pircējs” nevēlas pirkt jūsu automašīnu, bet vēlas ievietot šo mašīnu preču cirkulācijas eksporta saraksta publikācijā. Rezultātā jūs nesaņemt informatīvo materiālu, bet rēķinu, ka esat piekritis ievietot mašīnu šajā sarakstā. Bieži pārdevēji maksā nepārbaudot vai ir tik nedroši, ka vienkārši samaksā, nenoraidot to.

Piezīmes par Mascus iesaistīšanos veiktos darījumos:

  • Mascus netiek iesaistīts darījumos, tikšanās vai norunās, kas veiktas starp pārdevēju un pircēju.
  • Mascus neuzņemas atbildību par to, kas ir noticis starp lietotāju un tirgotāju vai pārdevēju.
  • Mascus nepārdod, nepērk vai neiegādājas lietotu aprīkojumu.
  • Mascus neiesaka uzņēmumus, tirgotājus, pārdevējus vai lietotu aprīkojumu.
  • Mascus nevar garantēt klientu, lietotāju vai Mascus portālā uzrādīta lietotā aprīkojuma īstumu.

Sīkāku informāciju lasiet vispārīgos lietošanas nosacījumus.

 Piezīmes par citiem krāpšanās paņēmieniem un metodēm:

Ir daudz dažādi veidi, metodes un paņēmieni, ko noziedznieki izmanto, lai apmuļķotu nevainīgus pircējus un pārdevējus uz izspiestu naudu. Katru dienu tiek izdomātas jaunas metodes un krāpšanas paņēmieni. Mascus nevar ietvert tos visus šajā dokumentā.

Šie padomi par drošību ir pieejami, lai brīdinātu Mascus lietotājus par piesardzības pasākumiem, pērkot un pārdodot lietotu tehniku un aprīkojumu.

Tā mērķis ir atgādināt lietotājiem būt piesardzīgiem un apzināties iespējamas krāpšanas risku.

 Mascus tiešā palīdzība:

Ja jums ir aizdomas par reklāmu, kas var būt krāpšana, vai ja neesat drošs par saņemto piedāvājumu, atcerieties Mascus ID reklāmas numuru un sazinieties ar mums:

Mascus International BV
Bijster 3, 4817 HX Breda,
Netherlands
Registration Number: 57776806
communication@mascus.com

Jūs varat sazināties ar mums, izmantojot atgriezeniskās saites veidlapu.