Sludinājumu skaits: 519

Parastie arkli pārdošanā

Arkli ir lauksaimniecības darbarīki, ko izmanto augsnes apstrādei pirms sējas. Mūsdienu arkli pamatā ir izgatavoti no metāla. Izšķir vairākus arklu tipus, viens no arkliem, kas Latvijā zināms jau no 5. gadsimta un līdz pat 19. gadsimtam tas bija galvenais zemes apstrādāšanas darbarīks ir spīļarkls. Kopš 18. gadsimta muižās‚ vēlāk arī turīgākās zemnieku saimniecībās sāka ieviest apvērsējarklus. Sākotnēji tos ieveda no Rietumeiropas‚ bet kopš 19. gadsimta 40. gadiem apvērsējarklus un to daļas rūpnieciski ražoja uz vietas. Aršana ir uzticama, pārbaudīta augsnes apstrādes metode, kas darbojas labi vairumā apstākļu un nodrošina unikālas priekšrocības. Vienā darba gājienā arkls rada virsmu bez salmiem un uzirdina augsni, kurā var no jauna veidot sējumus. Mascus šobrīd pieejami Kverneland, Lemken, Kuhn un citu populāru zīmolu arklu sludinājumi. Atcerieties, ka Mascus nav šo arklu pārdevējs, lai uzzinātu vairāk par konkrēto arklu, lūdzu, atveriet sludinājumu un sazinieties ar pārdevēju.

Lasīt vairāk Aizvērt
sludinājumus/lappusē

Zemkopība kā iztikas avots bija pazīstama jau aizvēsturē. Sēklas ierušināja ar koka, raga vai akmens kapli, kas bija senākais zemes apstrādes rīks. Arkls bija pirmais zemkopības darbarīks, kura lietošanā izmantoja dzīvnieka (vērša vai zirga) vilcējspēku. Lai gan mūsu ēras sākumā Latvijas teritorijā sāka attīstīties tīrumu zemkopība, ražas bija nestabilas un nepietiekamā mēslojuma dēļ ievāktā raža bija ļoti niecīga. 19.gs. zemi apstrādāja pārsvarā ar spīļarklu. 11.-12.gs. ieviesās dzelzs lemeši, zemi uzirdināja ar ecēšām.


Tā kā arkls ir ļoti sens zemes apstrādes agregāts, tas laikam ejot ir uzlabots un pielāgots dažādiem darba apstākļiem. Modernajam arklam ir vērstuves, kas var veikt darbu gan dziļāk, gan seklāk. Arkls apstrādā lauku tā, ka uz tā nepaliek salmu un vadības pults traktora kabīnē palielina tā darbības jaudu. Mūsdienās tirgū tiek piedāvāti automātiski un ar GPS vadāmi arkli, un īpaši arkli seklai aršanai.


Tā kā Mascus tiek piedāvāts ļoti plašs arklu klāsts, mēs iesakām izmantot meklētāju. Jūs varēsiet atlasīt arklus pēc markas, modeļa, ražošanas gada, atrašanās vietas un citiem parametriem. Kad arkls atrasta, sazināties ar pārdevēju, kura kontaktinformācija ir norādīta pie sludinājuma. Sazinoties ar pārdevējiem, informējiet, ka sludinājumu atradāt portālā Mascus. Gadījumā, ja neatradāt arklu, kuru meklējāt, Jūs varat izvietot arī pirkšanas sludinājumu. Šis sludinājums automātiski tiks nosūtīts visiem portālā Mascus reģistrētajiem lietotājiem un viņi paši ar Jums sazināsies. Tādā veidā Jums nebūs jātērē ne laiks, ne nauda, jo pirkšanas sludinājuma izvietošana ir bez maksas. Gadījumā, ja vēlaties izvietot sludinājumus par arklu vai citas tehnikas pārdošanu, lūdzu, sazinieties ar Mascus komandu, lai saņemtu piedāvājumu.