Kalmar DCG330-12LB
Zīmols / modelis
Kalmar DCG330-12LB
Ražošanas gads
2023
Darba stundu skaits
423 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
6571E87E
Pacelšanas augstums
4 000 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Riepu tips
Pneimatisks
Dakšas garums
3 000 mm
Pievada augstums
4 020 mm
Dzinējs
Volvo TAD881VE (185 kW) Stage V
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6930 Maskinbredde (mm): 3430 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Radio med højttalere|Vægtdisplay|12V udtag|Bakkamera|USB port|El-opvarmet sidespejle|Aircondition|Luftaffjedret sæde|Tonede ruder Lys: Blitzblink|Mast LED Udstyr: Stænklapper for|Stænklapper bag|Motorvarmer|Centralsmøring