Kalmar DCG330-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCG330-12
Ražošanas gads
2024
Darba stundu skaits
986 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
083BB2D3
Pacelšanas augstums
4 000 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
3 000 mm
Pievada augstums
4 020 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Volvo TAD881VE
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6940 Maskinbredde (mm): 3430 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Nappa sæde|12V/24V udtag|Frontkamera|Luftaffjedret sæde|Sædevarme|USB port|El-opvarmet sidespejle|Radio med højttalere|Aircondition|Panoramaspejl|A4 skriveplade|Digitalt instrument|Solgardin v/toprude|Læselampe|Bakkamera Lys: Blitzblink|Mast LED|Ekstra arbejdslys for|700 Udstyr: NATO-stik|Vægtindikator|Diesel kabine/motorvarmer|Motorvarmer|Centralsmøring|Stænklapper for|Pulverslukker|Stænklapper bag