Kalmar DCG250-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCG250-12
Ražošanas gads
2023
Mascus ID
9E1309D4
Pacelšanas augstums
3 920 mm
Brīvais pacēlājs
2 000 mm
Pacelšanas masts
Duplex / brīvais pacēlājs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
2 400 mm
Pievada augstums
3 920 mm
Dzinējs
Volvo TAD881VE (185 kW) Stage V
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 7005 Maskinbredde (mm): 3000 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Vægtdisplay|Radio med højttalere|Bakkamera|12V udtag|Sidespejle|USB port|Aircondition|Luftaffjedret sæde Lys: Arbejdslys|Mast LED Udstyr: Stænklapper bag|Stænklapper for