Kalmar DCG250-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCG250-12
Ražošanas gads
2015
Darba stundu skaits
7 514 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
28351F10
Pacelšanas augstums
4 000 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
2 400 mm
Pievada augstums
3 820 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Cummins QSB6.7
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6150 Maskinbredde (mm): 3200 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Stof sæde|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|12V udtag|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|Aircondition|Nødstop|Solgardin v/toprude|Vægtdisplay|Justerbar ratstamme|Luftaffjedret sæde Lys: Belysning til offentlig vej|Blitzblink|Ekstra arbejdslys for|Mast LED|Arbejdslys Udstyr: NATO-stik|Tvillinghjul|Vægtsystem|Advarselstrekant|Centralsmøring Mastudstyr: Rulleførte gafler