Kalmar DCG160-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCG160-12
Ražošanas gads
2024
Darba stundu skaits
48 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
BB7DD0D9
Pacelšanas augstums
4 630 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
2 400 mm
Pievada augstums
3 950 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Cummins B6,7 + ZF 3WG 171 (168 kW) Tier 4F/Stage V
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Maskinbredde (mm): 2600 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Sidespejle|Visker/vasker frontrude|12V udtag|Panoramaspejl|Luftaffjedret sæde|Visker/vasker bagrude 24V|USB port|Armlæn venstre|Radio med højttalere|Aircondition|Nødstop|A4 skriveplade|Vægtdisplay|Justerbar ratstamme|Læselampe Lys: Belysning til offentlig vej|Blitzblink|Mast LED|700 Udstyr: Stænklapper for|Pulverslukker|Stænklapper bag|Hydraulisk sliding kabine|Vægtsystem|Advarselstrekant|Tvillinghjul|Centralsmøring Mastudstyr: Rulleførte gafler