Kalmar DCG160-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCG160-12
Ražošanas gads
2013
Darba stundu skaits
28 104 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
A42565D3
Pacelšanas augstums
4 000 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Pievada augstums
3 950 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Cummins QSB 6.7 220
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Førerpladsudstyr: Læselampe|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|12V udtag|Nødstop|Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme|Sædevarme|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Luftaffjedret sæde|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V Lys: Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|Rotorblink|Arbejdslys Udstyr: Centralsmøring|NATO-stik|Manuel sliding kabine|Tvillinghjul