Kalmar DCG160-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCG160-12
Ražošanas gads
2012
Darba stundu skaits
24 835 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
725CA807
Pacelšanas augstums
4 000 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Pievada augstums
4 010 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Cummins QSB 6.7 220
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Førerpladsudstyr: Nødstop|Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme|Luftaffjedret sæde|Sædevarme|Bakkamera|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|12V udtag Lys: Rotorblink|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for Udstyr: NATO-stik|Tvillinghjul|Centralsmøring