Kalmar DCG160-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCG160-12
Ražošanas gads
2023
Darba stundu skaits
275 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
4F876527
Pacelšanas augstums
4 000 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
2 400 mm
Pievada augstums
3 695 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Cummins B6,7 (168KW) Tier 4F/Stage V
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Maskinbredde (mm): 2560 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Luftaffjedret sæde|Radio med højttalere|12V udtag|USB port|Aircondition Lys: Arbejdslys|Blitzblink|Bluespot bag|Mast LED Udstyr: Motorvarmer|Centralsmøring