Kalmar DCG150-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCG150-12
Ražošanas gads
2015
Darba stundu skaits
21 386 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
A8EF6247
Pacelšanas augstums
4 120 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
2 400 mm
Pievada augstums
3 640 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Cummins QSB6.7 220
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5100 Maskinbredde (mm): 2600 Gaffelbredde (mm): 200 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Visker/vasker bagrude 24V|Aircondition|Armlæn venstre|Luftaffjedret sæde|Visker/vasker toprude 24V|Mini-lever|Nødstop|Radio med højttalere|Bakkamera|Justerbar ratstamme|A4 skriveplade|Sidespejle|Visker/vasker frontrude|12V udtag|Panoramaspejl Lys: Mast LED|Ekstra arbejdslys for|700|Belysning til offentlig vej|Rotorblink Udstyr: Centralsmøring|NATO-stik|Tvillinghjul|Hydraulisk sliding kabine|Stænklapper for|Stænklapper bag Mastudstyr: Rulleførte gafler