Kalmar DCE160-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCE160-12
Ražošanas gads
2005
Darba stundu skaits
14 420 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
A15CE597
Pacelšanas augstums
4 540 mm
Brīvais pacēlājs
2 200 mm
Pacelšanas masts
Duplex / brīvais pacēlājs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
1 600 mm
Pievada augstums
3 870 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Volvo TAD650VE
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5700 Maskinbredde (mm): 2550 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 100 Førerpladsudstyr: Mekanisk sæde|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Vendbar førerplads|Stof sæde|12V udtag|Nødstop|Manuelle hydraulikgreb|Justerbar ratstamme|Sidespejle|Visker/vasker frontrude Lys: Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Bluespot bag|Rotorblink Udstyr: Tvillinghjul