Kalmar DCE150-12
Zīmols / modelis
Kalmar DCE150-12
Ražošanas gads
2007
Darba stundu skaits
16 071 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
B700909F
Pacelšanas augstums
4 000 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
2 200 mm
Pievada augstums
3 950 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Volvo Penta TAD 650 VE
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5250 Maskinbredde (mm): 2950 Gaffelbredde (mm): 280 Gaffeltykkelse (mm): 80 Førerpladsudstyr: Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme|Luftaffjedret sæde|Kabinevarmer|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Sidespejle|Visker/vasker bagrude 24V|Læselampe|Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|2 x 12V udtag|Nødstop Lys: Rotorblink|Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700 Udstyr: Stænklapper for|Advarselstrekant|Centralsmøring Mastudstyr: Rulleførte gafler