Kalmar DCD220-12LB
Zīmols / modelis
Kalmar DCD220-12LB
Ražošanas gads
1999
Darba stundu skaits
15 000 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
FCC12492
Pacelšanas augstums
4 010 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
2 400 mm
Pievada augstums
3 810 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Volvo Penta
Papildinformācija
Maskinlængde (mm): 6300 Maskinbredde (mm): 3100 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Panoramaspejl|Visker/vasker frontrude|Luftaffjedret sæde|Vendbar førerplads|Visker/vasker bagrude 24V|Radio med højttalere|Armlæn venstre|Visker/vasker toprude 24V|12V udtag|Nødstop|Solgardin v/toprude|Vægtdisplay|Justerbar ratstamme Lys: Arbejdslys|Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700|Rotorblink Udstyr: Tvillinghjul|Vægtsystem|Advarselstrekant Mastudstyr: Rulleførte gafler