Kalmar DCD200-12LB
Zīmols / modelis
Kalmar DCD200-12LB
Ražošanas gads
2007
Darba stundu skaits
3 458 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
533451D2
Pacelšanas augstums
3 630 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
1 800 mm
Pievada augstums
3 600 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Volvo Penta TAD 750 VE
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 5530 Maskinbredde (mm): 3070 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Visker/vasker frontrude|Læselampe|Vendbar førerplads|Visker/vasker bagrude 24V|Aircondition|Armlæn venstre|Bakkamera|Nødstop|Luftaffjedret sæde|Sidespejle|Justerbar ratstamme|Radio med højttalere|Panoramaspejl Lys: Ekstra arbejdslys for|700|Belysning til offentlig vej|Blitzblink Udstyr: Advarselstrekant|Centralsmøring|Tvillinghjul|Stænklapper for|Stænklapper bag