Kalmar DCD200-12LB
Zīmols / modelis
Kalmar DCD200-12LB
Ražošanas gads
2002
Darba stundu skaits
5 144 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
4DCCD140
Pacelšanas augstums
4 070 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
2 400 mm
Pievada augstums
3 850 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Scania DI 9 51
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 6020 Maskinbredde (mm): 3100 Gaffelbredde (mm): 250 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Visker/vasker toprude 24V|Radio med højttalere|Nødstop|Stof sæde|Aircondition|Justerbar ratstamme|Manuelle hydraulikgreb|Visker/vasker frontrude|Panoramaspejl|Visker/vasker bagrude 24V|Mekanisk sæde|Armlæn venstre Lys: Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700 Udstyr: Manuel sliding kabine|Tvillinghjul|Stænklapper bag|Advarselstrekant Mastudstyr: Rulleførte gafler