Kalmar DCB32-1200
Zīmols / modelis
Kalmar DCB32-1200
Ražošanas gads
1989
Darba stundu skaits
18 000 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
3F0E50B5
Pacelšanas augstums
6 500 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Riepu tips
Pneimatisks
Dakšas garums
2 500 mm
Pievada augstums
5 000 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
Volvo Penta
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Hjulstørrelse: 16.00x25 \ 16.00x25 Maskinlængde (mm): 6800 Maskinbredde (mm): 3400 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Aircondition Udstyr: Vægtsystem|Centralsmøring