Kalmar DC42-1200
Zīmols / modelis
Kalmar DC42-1200
Ražošanas gads
1990
Darba stundu skaits
11 532 h
Valsts
Dānija
Mascus ID
620876AE
Pacelšanas augstums
5 000 mm
Pacelšanas masts
Divpusējs
Attālums nos maguma centra
1 200 mm
Dakšas ratiņi
Integrāla sānu maiņa
Dakšas garums
2 400 mm
Pievada augstums
4 990 mm
Kabīne
Slēgts
Dzinējs
VOLVO
Papildinformācija
Hjulmontering: Trækhjul styrehjul Maskinlængde (mm): 7800 Maskinbredde (mm): 3460 Gaffelbredde (mm): 300 Gaffeltykkelse (mm): 110 Førerpladsudstyr: Nødstop|Mekanisk sæde|Visker/vasker frontrude|Radio med højttalere|Visker/vasker bagrude 24V|Panoramaspejl|Visker/vasker toprude 24V|Vendbar førerplads|Stof sæde Lys: Belysning til offentlig vej|Ekstra arbejdslys for|700|Mast LED|Arbejdslys|Rotorblink Udstyr: Tvillinghjul|Advarselstrekant Mastudstyr: Rulleførte gafler