Sīkfaili

1. Ievads .

Kad jūs apmeklējat www.mascus.lv, Mascus apkopo informāciju par jums un jūsu darbībām mājas lapā.
Zemāk jūs varat izlasīt par informāciju un tās apstrādi, kā informācija tiek lietota, kam ir pieejas informācijai un ar ko jums būtu jāsazinās gadījumos, ja jums ir jautājumi, ierosinājumi, neskaidrības vai iebildumi.

2. Sīkfaili

2.1 Kas ir sīkfaili?
Sīkfaili ir tīmekļa servera nosūtīta neliela teksta virkne klientam (parasti tīmekļa pārlūkprogrammai), kura tiek saglabāta lietotāja datorā kā parasts fails. Ar tās palīdzību serveris var identificēt lietotāju, pārbaudot klienta atsūtīto sīkfailu. Sīkfaili dod iespēju saglabāt informāciju par jūsu darbībām internetā, vai pārliecinieties, ka tīmekļa vietne strādā tehniski pareizi. Sīkfails ir pasīvs fails, kurš nevar izplatīt vīrusu vai citas kaitīgas programmas jūsu datorā.
Sīkfaili atvieglo interneta lietošanu, jo uzsākot darbu jums nav katru dienu jāievada vēlamā interneta mājas lapas adrese. Mājas lapas adrese jau ir datora atmiņā, jo sīkfaili to atcerās un novirza uz lapu, kuru jūs iepriekš bijāt apmeklējuši. Piemēram, jums atliek ievadīt tikai vēlamās mājas lapas sākuma burtus un sīkfaili uzreiz piedāvā adresi, kura jūs interesē.

2.2 Kāpēc tiek izmantoti sīkfaili?
Sīkfaili sniedz mums informāciju par jūsu apmeklējumiem Mascus mājas lapā. Mēs izmantojam sīkfailus, lai piedāvātu portāla lietotājiem vēl labāku pakalpojumu.
Mēs izmantojam sīkfailus, lai mums būtu skaidrs, kas apmeklē Mascus portālu. Mēs savācam demogrāfiskos datus un statistiku, kas saistīta ar portāla apmeklētājiem. Mēs apkopojam informāciju par to, cik ilgu laiku jūs patērējat Mascus portālā, kuras kategorijas jūs apskatat, cik daudz rakstus jūs lasat, vai esat Mascus apmeklējis no jūsu datora arī iepriekš, kādu pārlūku un operētājsistēmu jūs izmantojat, IP adreses, kuras reklāmas jūs apskatat, u.c.
Balstoties uz šo informāciju, mēs piedāvājam jums reklāmas, kas jums varētu interesēt. Turklāt, pateicoties šai informācijai mēs varam izskaidrot un precizēt jūsu vēlmes arī reklāmdevējiem.

Mēs bieži nodalam pirmās personas un trešās personas sīkfailus. Pirmās personas sīkfailus veido mājaslapa, kuru jūs apmeklējat. Trešo personu sīkfaili ir pašu sagatavoti un tie satur iestrādes elementus tai mājas lapai, kuru apmeklējat.
Mascus izmanto pirmās personas sīkfailus, lai apkopotu informāciju par jūsu darbībām mūsu mājas lapā.
Sīkflais ir tas, kas piemēram, ļauj atcerēties jūsu lietotājvārdu. Trešās personas sīkfailus izmanto mūsu interneta analīzes programmas, piemēram, Google Analytics un Facebook. Trešās personas sīkfaili tiek izmantoti arī, lai mūsu sadarbības partneri varētu piedāvāt reklāmu atbilstoši mērķa auditorijai.

2.3 Cik ilgi var izmantot sīkfailus?
Sīkfailu lietošanas ilgums ir atkarīgs no tā, kā atbildīgais operators ir tos programmējis. Daži sīkfaili izzūd tiklīdz jūs aizverat savu pārlūku, bet tajā pat laikā citi uzglabājas vairākus gadus. Parasti operatori izmanto statistiskos un ar saturu saistītos sīkfailus, kuru lietošanas laiks ir no 12 līdz 24 mēnešiem. Sīkfailu lietošanas laiks pagarinās katru reizi, kad apmeklējat mājas lapu.

2.4 Kā sīkfaili tiek dzēsti?
Ja jūs nevēlaties saņemt sīkfailus, jūs varat bloķēt visus sīkfailus, dzēstu esošos sīkfailus no jūsu cietā diska vai saņemt brīdinājumu pirms sīkfaili tiek saglabāti datorā. Jebkurā laikā jūs varat izdzēst sīkfailus no datora. Vairāk informācijas par sīkfailu dzēšanu atradīsiet atverot šo saiti http://minecookies.org/cookiehandtering.
Ja izvēlaties bloķēt visus sīkfailus vai dzēst esošos sīkfailus no cietā diska, jums joprojām būs iespēja lasīt tekstu portālā www.mascus.lv. Pastāv iespēja, ka būs funkcijas un pakalpojumi, kas nestrādās nevainojami, jo tie paredz, ka mājas lapa atceras izvēli, kas ir veikta iepriekš.

3. Personas dati

3.1 Kas ir personas dati?
Personas dati ir informācija, kas saistīta ar lietotāju, kad jūs vēlaties veikt noteiktas darbības mūsu mājas lapā. Mēs pieprasam personas datus uzrādīt, ja jūs veicat reģistrēšanos sistēmā, slēdzat līgumu, pierakstaties uz ziņu abonēšanu, piedalaties aptaujās vai konkursos, u.tml. Parasti tā ir pamata informācija- vārds, uzvārds, adrese, e-pasts, dzimums un vecums, bet tā var būt arī informācija par jūsu interesēm, hobijiem vai zināšanām par internetu u.c. Šāda veida informācija nekad netiek nodota trešajām personām.

3.2 Personas datu izmantošana.
Personas dati galvenokārt tiek izmantoti tad, kad jūs vēlaties norēķināties par pakalpojumiem, kas tiek piedāvāti. Jebura informācija, ko saņemam no jums mums ir noderīga, lai labāk izprastu jūsu vajadzības un uzlabotu pakalpojuma sniegšanu. Datu izmantošana var būt saistīta ar aptauju analīzi, lai mēs varētu jums piedāvāt saturu un pakalpojumus, ņemot vērā jūsu intereses.
Ja jūs esat piekritis, ka jūsu dati tiek izmantoti tiešā mārketinga vajadzībām, piemēram, ziņu vēstuļu, piedāvājumu saņemšanai, mēs varam jūsu datus izmantot arī, lai nosūtītu jums ziņas tālrunī, pa pastu vai elektronisko pastu. Lūdzu, atcerieties, ka visa informācija, ko sniedzat mums - tostarp personas identificējamos datus - publiskā forumā, piemēram, tiešsaistes diskusijās, nav iekļautama šajā konfidencialitātes politikā, un to var apskatīt trešā persona, kas nav saistīta ar Mascus. Tāpēc mēs iesakām rūpīgi apsvērt informāciju, kuru jūs iesniedzat izmantošanai forumos.

3.3 Personas datu aizsardzība
Saskaņā ar datu aizsardzības likumu, jūsu sniegtā informācija ir drošībā un netiek izpausta trešajām personām. Pieeja datoriem ir ierobežota un kontrolēta. Mēs ievērojam visus drošības pasākumus, lai jūsu dati nenokļūtu negodīgu cilvēku rokās. Taču mēs nevaram garantēt 100 procentiem drošību attiecībā uz datu nodošanu ar interneta starpniecību.
Tas nozīmē, ka pastāv risks, ka citi var iegūt nepamatotu piekļuvi jūsu informācijai, tad kad dati tiek nosūtīti un uzglabāti elektroniski.
Ņemiet vērā, ka jūs sniedzat mums informāciju, apzinoties iespējamo risku.
Tā kā personas dati par jums tiek saglabāti sistēmā, jums ir tiesības - saskaņā ar personas datu aizsardzības tiesību aktu - būt informētam par informāciju, kas var novest pie jums. Gadījumā, ja šķiet, ka informācija vai dati par jums ir nepareizi, vai maldinoši apstrādāti, jums ir tiesības saņemtos datus labot, dzēst vai bloķēt.
Jebkurā laikā jums var būt iebildumi pret to, ka informācija par jums tiek apstrādāta. Tāpat jūs varat jebkurā brīdī atsaukt savu piekrišanu. Jums ir iespēja iesniegt sūdzību prar jūsu datu apstrādāšanu, ja neesat devis piekrišanu. Sūdzības tiek iesniegtas datu aizsardzības centrā saskaņā ar personas datu aizsardzības likumu § 58, 1.

3.4 Izmaiņas personas datu apstrādē
Straujā interneta attīstība var radīt nepieciešamību veikt izmaiņas personu datu apstrādē. Tāpēc mēs paturam tiesības atjaunināt un mainīt darbības attiecībā uz personas datu apstrādi. Gadījumā, ja mēs to darām, mēs, protams, labojam datumu "pēdējo reizi atjaunināts" pie lapas apakšā.
Ja izmaiņas būs būtiskas, mēs jūs par to informēsim ar izceltu paziņojumu mūsu mājas lapā.
Ja jums ir kādi jautājumi vai neskaidrības, sazinieties ar Mascus:

Mascus Latvija
Tālrunis: +371 20394090
e-pasts:
Miera iela 36
LV-1001 Rīga
Latvija